Print this Článok

Žiarivé Vianoce v Lenartove

Žiarivé Vianoce v Lenartove

              K najkrajším sviatkom roka neodmysliteľne patrí vianočná výzdoba, ktorá vdýchne obci jedinečnú sviatočnú a neopakovateľnú atmosféru. Príkladom je nepochybne ukážkové vianočné osvetlenie kultúrneho domu a priečelia materskej školy, adventného venca či betlehema, čo nie je v každej obci samozrejmosťou. Aj keď je už po sviatkoch, vianočná nálada v nás ešte pretrváva a doznieva…

             Dôkazom toho sú aj vyzdobené a osvetlené ľudské obydlia, pri skrášľovaní ktorých obyvatelia vynaložili väčšiu, či menšiu námahu, uplatnili svoje estetické cítenie, zručnosť a vkus. Je prirodzené, že na sviatky chceme mať všetko upratané, voňavé a vysvietené. Niektorí si možno povedali, že Vianoce nie sú o materiálnej výzdobe, neprikladali jej dôležitosť a náležitý význam. Iní, možno skôr mladší, boli nadšení možnosťou sebarealizácie a tvorivosti. Chceli vyčariť svojej rodine tajomnú atmosféru vďaka žiarivým svetlám nielen v interiéri, ale aj vonku. Veď čo by nespravili rodičia a starí rodičia pre svoje deti a vnúčatá, keď vidia ich radosť, nadšenie a rozžiarený úsmev. Určite sa zišla pomoc a spolupráca viacerých členov rodiny. Veď príprava vianočnej exteriérovej výzdoby nie je z časového hľadiska krátkodobá záležitosť. Efektnosť, originalitu, vynaloženú námahu majiteľa domu, rozsah, precíznosť a vkusnosť zladenia farieb hodnotila trojčlenná komisia  – predseda kultúrnej komisie OcZ Ján Bortník a OPPR KC Ing. Marcela Gombitová, ktorí určili nasledujúce poradie.

  1. miesto – Jozef Cudrák
  2. miesto – Anton Palenčár
  3. miesto – Helenka Homjaková

Obec Lenartov odovzdá víťazom  nákupné poukážky na nákup ďalšej vianočnej výzdoby.

  1. miesto – 50,00 €
  2. miesto – 30,00 €
  3. miesto – 20,00 €

Víťazom srdečne blahoželáme!

V minulosti to tak nebolo, nemali sme žiarivé a ligotajúce sa Vianoce ako dnes. V konečnom dôsledku realizáciou vianočného osvetlenia nerobíme radosť len svojej rodine, ale tak trocha aj sebe, pretože aj my sami sa na chvíľu staneme deťmi a mysľou nám preblesnú všetky vzácne chvíle strávené so svojimi najbližšími.

 

Text: Iveta Petriková

členka komisie

Fotogaléria:

Foto: Ján Bortník st.

Videné: 657 krát

Permanent link to this article: http://www.lenartov.sk/ziarive-vianoce-v-lenartove/Show Buttons
Hide Buttons